сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 14
home Хроника

Струмичанец тешко се повредил при извршување на градежни работи

Струмичанец тешко се повредил при извршување на градежни работи

На 30.06.2021 околу 19:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Општа болница Струмица со тешки телесни повреди бил донесен С.П.(68) од Струмица, кој се повредил при извршување на градежни работи на куќа  во с.Радово, струмичко, сопственост на В.Т..

Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Струмица.

Qatar 2022