недела, 12. јули 2020. Вести денес: 57
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Хроника

Струмичанец тешко повреден откако паднал од мопед

Струмичанец тешко повреден откако паднал од мопед

Триесет и осум годишниот струмичанец А.И. се здобил со тешки повреди во текот не вчерашниот ден.

Од МВР информираат дека несреќа се случила на крстосница од улиците „Никола Тесла“ и „11-ти Октомври“ во Струмица.

-А.И. управувајки мопед „Џилера“ со струмички регистарски ознаки паднал на коловозот. Во незгодата А.И.  се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицински центар Струмица, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа на СВР Струмица.

Парламентарни избори 2020