петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 50
home Хроника

Струмичанец со возило удри пешак, скопјанец тешко повреден

Струмичанец со возило удри пешак, скопјанец тешко повреден

На 23.01.2019 година околу во 08:10 часот на паркинг простор на ул.„Козјак“ во Скопје,  Т.Т.(28) од Скопје, управувајќи товарно возило „Фиат Фиорино“ со струмички регистарски ознаки, удрил во пешакот Д.И.(77) од Скопје.

Од ударот пешакот се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, по што бил задржан на лекување.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус