вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 147
home Хроника

Струмичанец полово нападнал 13-годишно девојче

Струмичанец полово нападнал 13-годишно девојче

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против М.Г.(20) од струмичкото село Просениково за сторено кривично дело „Полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години’’.

– Од 13 март вечерта околу 18:30 часот до 15 март изутрината во осум часот 13 годишно девојче откако го напуштило домот, било заедно со пријавениот, со кого биле во љубовна врска, при што тој извршил полови дејствија врз неа, информира Министерството за внатрешни работи во редовниот Билтен.