среда, 8. декември 2021. Вести денес: 29
home Хроника

Струмичанец починал откако се превртел со трактор

Струмичанец починал откако се превртел со трактор
ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

Во СВР Струмица вчера било пријавено дека околу 18.30 часот кај место викано „Голаш“ над село Костурино, струмичко, К.М.(64) од село Костурино се превртел од трактор и починал на местото.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус