недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 59
home Хроника

Струмичанец нападнат од своите брат и внук

Струмичанец нападнат од своите брат и внук

На 05.09.2020 во 09:10 часот во СВР Струмица, Н.А.(40) од с.Баница,струмичко пријавил дека околу 08:30 часот во с.Баница поради нерасчистени имотно правни работи бил физички нападнат од неговиот брат П.Н. и внук Д.Н.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус