понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 148
home Хроника

Страшна сообраќајна несреќа вечерва во Македонија- патниот правец Маврово-Дебар целосно во прекин во двата правци

Страшна сообраќајна несреќа вечерва во Македонија- патниот правец Маврово-Дебар целосно во прекин во двата правци
Фото илустрација

Сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар кај м.в Ростушко Анче, од 18:45 часот е во прекин во двата правца.

Како што соопшти АМСМ, прекинот во одвивањето на сообраќајот е поради случена сообраќајна незгода.

Коронавирус