четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 135
home Хроника

Страшна сообраќајка во Влае: Две лица тешко повредени пренесени со Брза помош (ФОТО)

Страшна сообраќајка во Влае: Две лица тешко повредени пренесени со Брза помош (ФОТО)

Во страотен судир на два автомобила, од кој едниот бил „Фиќо“, попладнево во скопската населба Влае се тешко повредени маж и жена, кои биле итно префрлени во болница, објави порталот Скопје1.

Според информациите од очевидци, несреќата се случила во непосредна близина на „Влајко“ и мостот „Обединети нации“.

Засега нема информации за здравствената состојба на повредените.

Коронавирус