вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 21
home Хроника

СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО ТУНЕЛОТ КАЈ КАТЛАНОВО- сообраќајот во прекин на автопатот Велес-Скопје!

СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО ТУНЕЛОТ КАЈ КАТЛАНОВО- сообраќајот во прекин на автопатот Велес-Скопје!

Поради сообраќајка во тунелот кај Катланово, попладнево од 13:05 часот во прекин е сообраќајот на автопатот Велес – Скопје.

Сите возила се пренсочуваат од клучката Штип по новиот автопат Свети Николе, соопшти АМСМ.

Коронавирус