среда, 7. декември 2022. Вести денес: 15
home Хроника

Страшна сообраќајка во Тетово: Жена итно пренесена на Ургентен во Скопје

Страшна сообраќајка во Тетово: Жена итно пренесена на Ургентен во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во 17 часот во Тетово на булевар „Видое Смилевски Бато“ во Тетово, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 59-годишниот М.Р. од Тетово и патничко моторно возило „Цитроен Ц3“ исто така со тетовски регистарски ознаки, управувано од 29-годишниот Н.Р. од Тетово.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобилa сопатничката од возилото „Голф“ Н.Н.(21) од Косово, која по укажаната лекарска помош во Клиничка болница Тетово е префрлена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

Извршен е увид на местото на настанот.

Qatar 2022