недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 83
home Хроника

Страшна сообраќајка во Скопје утрово, возилото стои превртено – жена тешко повредена

Страшна сообраќајка во Скопје утрово, возилото стои превртено – жена тешко повредена
фото илустрација

Сообраќајна несреќа се случи утрово во Скопје, после студентскиот дом Гоце Делчев.

Според очевидци возило е превртено, а повредена е и жена.

Итната помош е на местото на настанот. Не е познато како се случила несреќата. Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Коронавирус