понеделник, 25. март 2019. Вести денес: 95
home Хроника

Страшна сообраќајка во Кочани: Се судрија „Цитроен“ и „Јамаха“- момче итно пренесено на Клиника во Скопје

Страшна сообраќајка во Кочани: Се судрија „Цитроен“ и „Јамаха“- момче итно пренесено на Клиника во Скопје

На улица „Тодосија Паунов“ во Кочани вчера во 15.30 часот се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Цитроен“ со кочански регистарски ознаки управувано од В.Р. (49) од село Облешево и мотоцикл „Јамаха“ управуван од 17 годишен возач.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот и по укажаната лекарска помош во Здравствен дом Кочани е препратен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен е увид на местото на настанот.