среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 115
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

Страшна сообраќајка вечерва во Македонија

Страшна сообраќајка вечерва во Македонија

Тешка сообраќајна несреќа, во која учестваа повеќе возила, се случи вечерва на патот Кичево-Охрид, во близина на селото Издеглавје. Сообраќајот е во прекин и во моментов полицијата врши увид.

Сведоци на несреќата за „24 Вести“ велат дека глетката е страотна. Според нив во несреќата учествувале повеќе возила, а патнички куфери и торби лежеле расфрлани на патот. Едно од возилата што учествувало во несреќата било целосно уништено, но засега нема информации за повредени или загинати.

Се верува дека до несреќата е дојдено по излетување на едно од возилата на дел од патот кој сега е во изградба.

На самото место има шест-седум патролни полициски возила, а полициските службеници освен што вршат увид, вершат и преусмерување на сообраќајот на дел од новата патна делница.

Коронавирус