среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 138
home Хроника

Страшна сообраќајка на патот Кичево-Охрид: Едно лице почина на пат кон Клинички

Страшна сообраќајка на патот Кичево-Охрид: Едно лице почина на пат кон Клинички

Вчера околу 13,30 часот на региналниот пат Кичево -Охрид кај село Другово-Кичевско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „мерцедес“ со струмички регистарски ознаки, управуванo од Г.Т. (63) од с.Куклиш-Струмица  и мотоцикл „сузуки„ со кичевски регистарски ознаки, управуван од К.А. (28) од с.Зајас-Кичево.

На пат кон Клинички центар- Скопје во возило на Итна медицинска помош К.А. им подлегнал на повредите.Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Кичево.

Коронавирус