недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Страшна сообраќајка ги вознемири жителите на Капиштец: Возила се судрија пред Министерство за економија (ФОТО)

Страшна сообраќајка ги вознемири жителите на Капиштец: Возила се судрија пред Министерство за економија (ФОТО)

Вчера вечерта околу 20:00 часот жителите на Капиштец беа вознемирени од страшна сообраќајна несреќа.

Имено, несреќата се случила во Капиштец во близина на Министерството за економија, а полицијата навреме интервенирала и извршила увид на местото на несреќата.

Интервенирала и брзата помош.

Се уште нема информации за повредени лица. Се очекуваат подетални информации.

Извор: Скопје инфо

Коронавирус