понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Страшна несреќа во Скопје: Товарен воз удри во маж

Страшна несреќа во Скопје: Товарен воз удри во маж

Маж се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрил товарен воз кај железничката станица Илинден.

-Синоќа во 02:30 часот по полноќ на железничката станица Илинден, товарен воз кој сообраќал на релација Табановце – Трубарево – Гевгелија удрил во едно лице. Лицето, кое е најверојатно мигрант, се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје – информира МВР.

Локални избори 2021