среда, 28. јули 2021. Вести денес: 152
home Хроника

Страшна несреќа во Македонија: Возило се заби во бетонски ѕид

Страшна несреќа во Македонија: Возило се заби во бетонски ѕид

Околу 14.30 часот на крстосницата од улиците „Васил Ѓоргов“ и „Орце Мартинов“ во Велес, патничко возило „Рено Кампус“ со велешки регистарски ознаки, управувано од 80-годишниот Ќ.Л. од Велес, удрило во бетонски ѕид.

Во незгодата возачот се здобил со повреди и бил задржан на лекување во велешката болница.

Извршен бил увид на местото на настанот.

Коронавирус