сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 92
home Хроника

Страшна несреќа во Македонија: Девојка прегази пешак

Страшна несреќа во Македонија: Девојка прегази пешак

Во 20.00 часот на улица „22 Декември“ во Струмица, 25-годишната Л.М. од Струмица, управувајќи патничко возило „Фолксваген Поло“ со струмички регистарски ознаки, удрила во пешак.

Се работи за 72-годишниот Б.В. од Струмица кој се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Медицински центар Струмица.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Коронавирус