петок, 4. декември 2020. Вести денес: 93
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ денес со блокада во Скопје и со протест во 20 градови, оставка на Заев веднаш!

home Хроника

Страшна несреќа вечерва: Маж прегазен во Ново Лисиче

Страшна несреќа вечерва: Маж прегазен во Ново Лисиче

Вечерва во скопската населба Ново Лисиче маж бил прегазен од автомобил.

Несреќата се случила на булеварот „Видое Смилевски Бато“.

Во моментов полицијата врши увид и се чекаат дополнителни информации.

Според првичните информации се работи за постар маж кој починал на самото место.

Коронавирус