сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Страшна несреќа: Прегазено 7-годишно девојче

Страшна несреќа: Прегазено 7-годишно девојче

На локалниот пат што ги поврзува тетовските села Радиовце и Жеровјане, вчера околу 13 часот, патничко возило „опел корса“ со тетовски регистарски таблици, управувано од 35- годишниот А.А. од гостиварско Корито, удрило во 7- годишно девојче од Жеровјане, кое го претрчувало коловозот, пренесе Тв21.

Повреденото девојче пренесено е во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош.

Коронавирус