среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 17
home Хроника

Страшен пожар во Скопје- изгореа три куќи

Страшен пожар во Скопје- изгореа три куќи

Синоќа по 23 часот, во полициска станица било приавено дека на улицата „Перо Наков“ од засега непознати причини избувнал пожар во кои биле опожарени три куќи.

Куќите се наоѓале во заеднички двор, од кои две се сопственост на С.К., а третата е сопственост на А.Р.

Пожарот бил локализиран од страна на Бригадата за противпожарна заштита.