понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 62
home Хроника

Странски државјанин уапсен во ресторан на Кеј

Странски државјанин уапсен во ресторан на Кеј

Вчера околу 17 часот и 50 минути во Полициската станица Центар бил приведен 31- годишниот В.М.С од Република Ирска.

Според пријавеното тој бил приведен поради тоа што во угостителски објект на „Кеј 13-ти Ноември“ го нарушил јавниот ред и мир со непристојно однесување, ги вознемирувал присутните гости, а агресивно се однесувал и кон полициските службеници кои излегле на местотона настанот.

По целосно докуменитрање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус