вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Стиснал гас на Југото- Прилепчанец удрил полицаец

Стиснал гас на Југото- Прилепчанец удрил полицаец

Полицијата му покажала знак стоп на прилепчанец, а тој стиснал на гас и удрил еден од полицајците.

Околу 19.00 часот вчера на улицата ,,Браќа Ламескимај“ во Прилеп, при обид на полициски службеници да легитимираат, едно лице кое било во патничко возило „Југо“,го стартувало возилото и со отворената врата удрил еден полициски службеник и му нанел повреда на десната рака.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус