петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Хроника

Старица тешко повредена по пожар пред нејзината куќа

Старица тешко повредена по пожар пред нејзината куќа

Б.М. (87) од Пробиштип се здобила со повреди во пожар кој настанал во куќа во која живеела жената.

-Од страна на увидна група од Полициската станица Пробиштип и инспектор од Дирекција за заштита и спасување -Пробиштип извршен е увид при што е констатирано дека  на 24.01.2018 година околу 12.30 часот  од засега неутврдени причини дошло до запалување на огревни дрва кои се наоѓале пред влезот на куќата на улица Илинденска во Пробиштип, во која живеела Б.М. и која во пожарот се здобила со изгореници на телото, информираат од МВР.

Со возило на Здравствен дом Пробиштип повредената е префрлена до Клиничка болница “Штип“, од каде поради сериозноста на повредите е пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Коронавирус