четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 87
home Хроника

Старец со автомобил удри во девојка, велосипедистката тешко повредена

Девојката со тешки повреди била пренесена во градската општа болница „Св. Наум Охридски“.
Старец со автомобил удри во девојка, велосипедистката тешко повредена
илустрација

Дваесет и петгодишна девојка од Скопје е тешко повредена откако во неа додека возела велосипед удрил автомобил кој го управувал 80-годишен старец.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 20:30 часот на булевар Кочо Рацин кога автомобил „Oпел астра“ управуван од Ј.С.(80) од Скопјe удрил во А.Т.(25) од Скопје, која се движела со велосипед.

Девојката со тешки повреди била пренесена во градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Полицијата извршила увид на местото. Засега нема информации како дошло до несреќата.