понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 153
home Хроника

Старец од Куманово тешко повреден во сообраќајка

Старец од Куманово тешко повреден во сообраќајка

На 04.02.2019 година околу 05:30 часот на регионалниот пат Куманово-Свети Николе,  Д.М.(41) од Кратово, управувајќи патничко возило „Даеву тико“ со кратовски регистарски ознаки, удрил во пешакот В.Д.(85) од Куманово.

В.Д. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Ургентен центар Куманово.

Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

Коронавирус