понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Хроника

Старец испил инсектицид, итно пренесен на Токсикологија

Старец испил инсектицид, итно пренесен на Токсикологија

Осумдесет и пет годишниот Ѓ.Ј. од Делчево вчера итно бил препратен на Клиниката за токсикологија во Скопје.

Како што информираат од МВР, тој во сопствената куќа испил одредена количина инсектицид.

 

Коронавирус