сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 22
home Хроника

Среде полициски час 27 лица се забавувале во кафеана

Среде полициски час 27 лица се забавувале во кафеана

СВР Тетово поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Тетово и М.А.(39) од Тетово, одговорно лице во објектот, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 27.02.2021 околу 01.05 часот при извршена контрола од страна на полициски службеници од СВР Тетово било констатирано дека угостителскиот објект работел после пропишаното време и во него биле затекнати 27 лица, гости и персонал.

Коронавирус