петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Среде бел ден во Скопје крадец на момче од Валандово му украл ланче

Среде бел ден во Скопје крадец на момче од Валандово му украл ланче

Вчера околу 15.00 часот во СВР Скопје, М.М.(22) од Валандово пријавил дека на ул.„Никола Карев“ во Скопје, едно лице со закана му одзело ланче.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус