вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 45
home Хроника

Среде бел ден му го украле „мерцедесот“ од паркинг на Бит Пазар

Среде бел ден му го украле „мерцедесот“ од паркинг на Бит Пазар

Во СВР Скопје, Џ.Б.(60) од Скопје, вчера пријавил дека во периодот од 10.00 до 14.00 часот, од паркинг во близина на хотел на подрачје на Бит Пазар, му било одземено патничко моторно возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија