вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 60
home Хроника

Србинка уапсен на Белановце, фалсификувал патна исправа

Србинка уапсен на Белановце, фалсификувал патна исправа

На 02.08.2021 во 10.50 часот на Граничен премин „Белановце“, поради основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ од слобода била лишена А.А.(40) од Република Србија.

Лицето било предадено во Полициската станица Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус