понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 88
home Хроника

Србинка приведена на Табановце, нелегално престојувала во Македонија

Србинка приведена на Табановце, нелегално престојувала во Македонија

На 03.09.2020 во 10:00 часот на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола било утврдено дека М.П.(38) од Р.Србија незаконски престојувала во Република Македонија.

Таа била приведена во Полициската станица Табановце и предадена на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Локални избори 2021