недела, 9. август 2020. Вести денес: 44
home Хроника

Србинка и скопјанец повредени во незгода со мотор

Србинка и скопјанец повредени во незгода со мотор
илустрација

На 21.03.2020 во 16:00 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Дељадровце-с.Мршевци А.Ј. од Скопје кој управувал мотоцикл “пиаџо“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.С.(33) од Р.Србија, а со телесни повреди се здобил моторциклистот по што биле пренесени во комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус