среда, 31. мај 2023. Вести денес: 100
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Хроника

Србин пронајден мртов во викендица во Штип

Србин пронајден мртов во викендица во Штип

Државјанин на Србија вчера околу 08 часот бил пронајден починат во викенд-куќа лоцирана на место викано „Плужино“ атар на Општина Штип.

Од полицијата информираат дека лицето е идентификувано како А.Ц. (70) од Р.Србија, а со привремен престој во Штип.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Штип, а по Наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.