недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Србин и скопјанец каснати од кучиња скитници

Србин и скопјанец каснати од кучиња скитници

На 27.03.2019 во 14:30 часот во Полициската станица Центар, С.Ц.(69) од Република Србија пријавил дека истиот ден околу 11:10 часот на ул.„Кеј 13-ти Ноември“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

На 27.03.2019 во 14:15 часот во Полициската станица Центар, Д.Б.(55) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11:45 часот на ул.„Кеј 13-ти Ноември“ била касната од куче скитник за левата нога.

Коронавирус