сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Србин и двајца Турци се истепале поради сообраќајна незгода

Србин и двајца Турци се истепале поради сообраќајна незгода

Вчера утрото три лица биле приведени на ГП Табановце, поради нарушување на јавниот ред и мир со физичка меѓусебна пресметка.

„На 04.08.2019 во 08,00 часот од полициски службеници на Граничниот премин Табановце, на влез во Република Северна Македонија, приведени биле Н.Ж (39), државјанин на Р.Србија и С.Е.(42) и С.Х.(40), двајцата државјани на Р.Турција поради нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, на која и претходела расправија околу случена сообраќајна незгода претходно“, велат од МВР.

Коронавирус