петок, 7. август 2020. Вести денес: 131
home Хроника

Србин баран преку Интерпол уапсен во Македонија

Србин баран преку Интерпол уапсен во Македонија

На Граничниот премин Долно Блаце, на влез во земјава, вчера околу 11:30 часот е уапсен државјанин на Србија.

-При извршена проверка на А.О.(39) од Р.Србија, било констатирано дека се наоѓа во оперативната евиденција со мерка „апси“ по барање на Интерпол, информираат од МВР.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Коронавирус