петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 42
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

home Хроника

Спречен полов напад на 8-годишно девојче, напаѓачот фатен при обидот

Спречен полов напад на 8-годишно девојче, напаѓачот фатен при обидот

Вчера околу 15 часот на улица „Индира Ганди“  М.Ф. (68) од Скопје се обидел да  изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач. М.Ф..  е приведен во полициска станица.

Коронавирус