понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 62
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Специјалци го опколија скопски Бутел

Специјалци го опколија скопски Бутел

Во скопската населба Бутел забележано е голем број на полициски службеници и пприпадници на специјалната полиција.

Имено на новоотворениот булевар „Христијан Тодоровски Карпош“, бутелчани видно вознемирени реагираа во нашата редакција.

До сега нема информација од МВР за ситуацијата во Бутел.

Коронавирус