четврток, 15. септември 2022. Вести денес: 16
home Хроника

Спасен човекот кој сакаше да се самоубие кај Мавровка

Спасен човекот кој сакаше да се самоубие кај Мавровка

Успешно заврши спасувачката акција во близина на трговскиот центар „Мавровка“. Човекот, кој сакаше да се самоубие, скокајќи од тераса на станбена зграда, е спасен.

Полицијата успеа да го разубеди во неговата намера. Повеќе часови се преговараше со него. Во близина на зградата беше поставен и душек за спасување.

На терен, покрај полицијата, имаше и екипи на Противпожарната единица на Град Скопје и на Брза помош.

Коронавирус