четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 204
home Хроника

Соседи се степале во тетовско: Едниот во болница, другиот уапсен

Соседи се степале во тетовско: Едниот во болница, другиот уапсен

На 23.05.2020 во 20:00 часот во с.Џепчиште, тетовско полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Џ.Џ.(53) од с.Џепчиште.

На 23.05.2020 во 19:30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во Клиничката болница Тетово бил донесен со тешка телесна повреда Б.Ш.(44) од с.Џепчиште, кој со повредата се здобил во с.Џепчиште при физичка пресметка со неговиот сосед Џ.Џ..

За настанот е запознаен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020