четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 183
home Хроника

Сосед спречил трагедија во Скопје: Син со секира замавнал кон мајката

Сосед спречил трагедија во Скопје: Син со секира замавнал кон мајката

Вчера околу 14.40 часот во СВР Скопје, М.Џ.(52) од Скопје пријавено дека во дворот од нејзината куќа на улица „Рељо Шесто Крило“, по претходна вербална расправија, нејзиниот син И.Р.(30) од Скопје, се обидел да ја удри со секира.

Тој бил спречен од соседот М.Ф.. По ова, лицето било приведено во Полициската станица Чаир и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Локални избори 2021