четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Сопственик на објект за видео игри во Куманово ќе добие кривична пријава, работел по дозволеното време 

Сопственик на објект за видео игри во Куманово ќе добие кривична пријава, работел по дозволеното време 

Денеска во 00:16 часот во СВР Куманово било пријавено дека во објект за видео игри на улица „Гоце Делчев“ има група граѓани кои не ги почитувале здравстените прописи за време на епидемија.

Полициските службеници извршиле контрола и било констатирано дека објектот работи по дозволеното работно време, а во објектот биле затекнати 15 лица и еден вработен.

По целосно документирање на случајот, против сопственикот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија