петок, 20. мај 2022. Вести денес: 6
home Хроника

Сопственик на менувачница во Струмица на клиент му украл 65.000 франци

Сопственик на менувачница во Струмица на клиент му украл 65.000 франци

Вчера во СВР Струмица, А.П. (68) од Струмица пријавил дека околу 11 часот во менувачница во Струмица на сопственикот му дал 95.000 швајцарски франци, кои биле во апоени од по 100 франци, за да му ги замени во апоени од по 1.000 франци.

П.М. му заменил само 30.000 франци, додека останатите 65.000 франци ги задржал и се уште не му ги вратил.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Коронавирус