вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 72
home Хроника

Сопственик на кафитерија претепан од соселани

Сопственик на кафитерија претепан од соселани

Е.Б.(23) од гостиварското село Дебреше вчера пријавил дека на 14-ти декември околу 23 часот и 40 минути во неговата кафитерија во Дебреше физички бил нападнат од четворица соселани И.С.(48), Џ.И.(36), Е.И.(31) и З.Е.(23).

-Четирите лица од Дебреше вчера околу 13 часот и 45 минути биле обезбедени во Полициската
станица Гостивар и се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следува поднесок, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Коронавирус