недела, 27. септември 2020. Вести денес: 75
home Хроника

Сопиштанец физички нападнал девојка додека била кај него

Сопиштанец физички нападнал девојка додека била кај него

Скопјанката Ж.Г. (38) вчера вечерта пријавила дека додека била во домот на А.С.(30) во село Сопиште-скопско, тој физички ја нападнал и и го одзел мобилниот телефон.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус