понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Сопатник тешко повреден, со автомобил удриле во канделабра

Сопатник тешко повреден, со автомобил удриле во канделабра

На 29.01.2021 во 00.30 часот било пријавено дека на крстосницата од ул.„Методија Андонов Ченто“ и ул.„Партизанска“ во Битола, И.Ц.(26) од Битола, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во канделабра, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Р.Ч.(25) од Битола, а со телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.

ЕУРО 2020

Македонија