сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 124
home Хроника

Сообраќајна во Скопје, мотоциклист тешко повреден

Сообраќајна во Скопје, мотоциклист тешко повреден
илустрација

На 31.03.2021 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Никола Карев“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „кивеј“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Б.(46) од Скопје и патничко возило „опел астра“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Д. (53) од Скопје, информира МВР.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Локални избори 2021