четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 185
home Хроника

Сообраќајна несреќа во Прилеп: Почина пешак

Сообраќајна несреќа во Прилеп: Почина пешак

Патничко моторно возило „голф“ управувано од Г.П.(46), денеска во 11:20 часот удрило во пешак М.Ш.(67) на улицата „Биди маж“ во Прилеп. Од здобиените повреди пешакот починал. Увидот е во тек.

Коронавирус