вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ГРАДСКО: Автомобил паднал на железничка пруга, повредени пет лица

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ГРАДСКО: Автомобил паднал на железничка пруга, повредени пет лица

Во Градско попладнево околу 19 часот, автомобил што се движел во близина на бензиска пумпа паднал од патот на железничката пруга. Повредени се пет лица.

Како што информириа за МИА д-р Василка Пановска Поп-Стефанова, началник на Брза Помош, повредените по укажаната помош се пренесени во Ургентниот центар на велешката болница.

Портпаролката на ЈЗУ Општа болница во Велес, Елеонора Јованова изјави дека кај сите повредени биле констатирани помали телесни повреди, по што се пуштени на домашни лекување.

Коронавирус